Πες τον πόνο σου...

Πείτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι!

Πες τον πόνο σου...

Δημοσίευσηαπό lost » 09 Οκτ 2011, 21:56

Επειδή βλέπω ότι το "έτσι για πλάκα" δεν "τραβάει", νομίζω το θέμα αυτό είναι πιο επίκαιρο.
Αυτό που έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλη η ένταση του κόσμου, τα νεύρα του, η στεναχώρια του, τα οικονομικά ζόρια βγαίνουν στην οδήγηση!
Έχω αρχίσει να φοβάμαι να βγω στους δρόμους με το αυτοκίνητο γιατί αρκετοί οδηγοί έχουν γίνει επιθετικοί! Άλλοι είναι αποροφημένοι από τα προβλήματά τους και κατά συνέπεια αφηρημένοι και το αποτέλεσμα είναι οι δρόμοι να έχουν γίνει πολύ επικίνδυνοι!
lost

Re: Πες τον πόνο σου...

Δημοσίευσηαπό lost » 15 Νοέμ 2011, 19:36

Είχα καιρό να βρεθώ στη θέση αναζήτησης δουλειάς κι είχα ξεχάσει πόσο ψυχοφθόρο είναι!

Και αν είναι δυνατόν οι 7 στις 10 αγγελίες να αφορούν σε δουλειές πυραμίδες! Εισοδήματα από 1000 μέχρι 2500 ευρώ σε ένα μήνα!!! Σε ποιόν κόσμο ήθελα να ήξερα ζούνε αυτοί που τα γράφουν. Και όλοι αυτοί, έχουν απλά σαν στόχο να μαζεύουν κόσμο για να δουλεύει κάτω από αυτούς κι εκείνοι να παίρνουν τα ποσοστά τους και να κάαααθονται.

Τσ τσ τσ, απαράδεκτο, σαν την κατάσταση της χώρας μας. Ο ένας να πατήσει στον άλλον για να ανέβει πιο ψηλά.

Τίποτα αληθινό έχει μείνει πια εδώ; :roll:
lost

Re: Πες τον πόνο σου...

Δημοσίευσηαπό Έφη » 16 Νοέμ 2011, 14:16

lost έγραψε:Είχα καιρό να βρεθώ στη θέση αναζήτησης δουλειάς κι είχα ξεχάσει πόσο ψυχοφθόρο είναι!

Και αν είναι δυνατόν οι 7 στις 10 αγγελίες να αφορούν σε δουλειές πυραμίδες! Εισοδήματα από 1000 μέχρι 2500 ευρώ σε ένα μήνα!!!

Τίποτα αληθινό έχει μείνει πια εδώ; :roll:

Μια από τα ίδια. Σκέτη απογοήτευση, κουράστηκα να πέφτω σε αγγελίες από όλη την Αττική που αφορούν σε προώθηση προϊόντων!

Ναι, ανεξάρτητα από το θέμα των αγγελιών και της δουλειάς, γενικότερα στη ζωή θέλω να πιστεύω ότι κάτι έχει μείνει αληθινό. Τα συναισθήματα των πραγματικών ανθρώπων... :| υπάρχουν ακόμη!
Έφη

Επιστροφή στο Κουβέντα να γίνεται

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης