Πτυχιακές εργασίες

Θέματα για ξένες γλώσσες, μαθήματα σχολείων και ανώτατων εκπαιδευτικών ιδρυμάτων

Πτυχιακές εργασίες

Δημοσίευσηαπό Ελίζα » 13 Φεβ 2011, 15:18

Η εκπόνηση εργασιών όλοι γνωρίζουμε ότι γίνεται από αρκετά φροντιστήρια και πολλοί εκπαιδευτικοί ασχολούνται με αυτό.
Όσο κι αν θεωρείται αθέμιτο δεν παύει παρά να είναι μια πραγματικότητα η έτοιμη πτυχιακή εργασία σε φοιτητές.
Οι λόγοι πολλοί. Συνήθως το επιβαρυμένο ωράριο σε σπουδαστές λόγω εργασιακών υποχρεώσεων επιβάλλει να κινηθούν σε έτοιμες φοιτητικές και πτυχιακές εργασίες.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι όσο δεν υπάρχει κρατική μέριμνα για το φτωχό φοιτητή, αυτό πάντα θα συμβαίνει.
Φυσικά υπάρχουν και οι άλλοι που εκμεταλλεύονται αυτήν την κατάσταση χωρίς το δικαιολογημένο οικονομικό κίνητρο.
Έτσι οι πτυχιακες εργασιες είναι πάντα στο στόχαστρο κάθε σπουδαστή που θέλει να κερδίσει λίγο χρόνο.
Ελίζα

Re: Πτυχιακές εργασίες

Δημοσίευσηαπό Chess Player » 20 Ιουν 2011, 09:43

Συμφωνώ μαζί σου Ελίζα αλλά σίγουρα το θέμα χρειάζεται και προσοχή.
Έχω ακούσει για διάφορα φροντιστήρια που πραγματικά εξαπατούν τους σπουδαστές με δουλειές ιδιαίτερα πρόχειρες που καμία τύχη δεν έχουν.
Πολλές πτυχιακές και διπλωματικές εργασίες τέτοιου επιπέδου έχουν εκδοθεί και στο ίντερνετ που στο τέλος έχουν διασύρει φροντιστήρια και φοιτητές.
Πιστεύω ότι η εκπόνηση πτυχιακών θέλει και λίγο ...πόνο!
Chess Player

Re: Πτυχιακές εργασίες

Δημοσίευσηαπό Papadopoulos » 05 Ιαν 2012, 23:00

Ελίζα δοκίμασε και την Μανωλάκος , έχω ακούσει καλά λόγια γι'αυτούς. Πιστεύω να βοήθησα, Ευχαριστώ.
Papadopoulos

Επιστροφή στο Φροντιστήρια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης