Δες το σαν "παιχνίδι"

Αγαπημένα βιβλία, συγγραφείς, κριτική έργων και ότι έχει σχέση με τη λογοτεχνία

Δες το σαν "παιχνίδι"

Δημοσίευσηαπό Jiovanni dim » 11 Απρ 2011, 12:06

11-4-2011 . Αγαπητοί φίλοι έφτασα στην παρέα σας και ελπίζω να περάσουμε καλά . Σαν χόμπυ έχω την συγγραφή αλλά και ανάγνωση μυθιστορημάτων και γι αυτό αποφάσισα να επικοινωνήσω μαζίσας . Παιδεύτηκα για να βρω έναν ελκυστικό τρόπο να το καταφέρω και πιστεύω ότι τον βρήκα . Αυτό τον καιρό γράφω το κείμενο του μυθιστορήματος μου << Υπόθεση Μίλαν Προσκαίρο >> . Παρουσιάζει την ιστορία ενός πατέρα που σοκαρισμένος από τον θάνατο της πρωτότοκης κόρης του σε αεροπορικό δυστύχημα , αποφασίζει να εγκαταλείπει τα πάντα στην μέχρι τώρα ζωή του , για να αφοσιωθεί στην τολμηρή ιδέα του να βρεί τρόπο επικοινωνίας με την αδικοχαμένη κόρη του . Αυτό που προτείνω είναι να μου στείλετε(αφιλοκερδώς έτσι;) τις προτάσεις σας στην διαμόρφωση στοιχείων του μυθιστορήματος που γράφω . Σας δίνω μερικά παραδείγματα για αυτό που εννοώ . Προτείνεται την ηλικία ή το όνομα της κόρης που έχασε ο Μίλαν , γνώσεις στα αεροπορικά ατυχήματα , χρονολογίες , τόπους ή τύπους χαρακτήρων , γνώσεις πρωταγωνιστών , ακόμη και την κατάληξη που πιστεύετε ότι θα έχει το μυθιστόρημα . Οι ασχολίες , οι εμπειρίες ή το επαγγελμά σας , πιστεύω θα σας δώσουν την ευκαιρία να έχετε συμμετοχή σε αυτό το "παιχνίδι" επικοινωνίας μας
Σας εύχομαι καλή διασκέδαση και περιμένω την ανταπόκριση σας . Επίσης θέλω να σας πω , ότι εάν το βιβλίο μου << Υπόθεση Μίλαν Προσκαίρο >> βρεί σε κάποια στιγμή εκδότη , στο εσωτερικό του θα αναγράψω τα ονόματα από όλους τους φίλους που συμμετείχαν σε αυτό το "παιχνίδι" .
Στο επανιδείν .
" Eίδε ο τρελός τον μεθυσμένο και φοβήθηκε "
Jiovanni dim

Re: Δες το σαν "παιχνίδι"

Δημοσίευσηαπό lefteris » 14 Απρ 2011, 10:50

Το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον πρωτότυπο και διασκεδαστικό. Μία πολύ καλή ιδέα για όσους θα ήθελαν να ταξιδέψουν στη "ζώνη του λυκόφωτος". Πριν αρχίσω να συμμετέχω στο παιχνίδι σου φίλε μου, θα ήθελα να μου πείς σε ποιά χώρα εξελίσσεται το συμβάν ούτως ώστε να έχουμε υπ'όψιν την κουλτούρα και την νοοτροπία αυτής της χώρας και των κατοίκων βεβαίως. Πιστεύω πως είναι απαραίτητο.
lefteris

Επιστροφή στο Λογοτεχνία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης